Dříve než se na nás (ALF, ALX a MX) budou létat hromy a blesky si dovolím popsat test, který dnes probíhal.
Díky OK1ALF se nám podařilo získat možnost namontovat tracker do rally speciálu Mitsubishi (4X4 výkon cca 300k), podrobnosti možná později. Cílem pokusů bylo:
- Zjistit, jak se zachová APRS včetně aprs.fi při brutální kadenci posílání majáků
- Ověřit v prostoru reálné RZ při rychlostech okolo 170km/h propustnost a ztrátovost rámců
- Zjistit reálné chování "potuněného" smart beaconingu
- Ověřit chování sestavy, spolehlivost a užitečnost dat pro závodní team
- a další co se namane
V autě byla OT2 + bendix LMH, magnetka - první problém nastal hned při instalaci, karoserie je hliníková a magnetka nechtěla mrcha na střeše držet. Byla tedy umístěná na zadní víko kufru před spoiler. Pro pokusy se jako telemterická data posílalo napětí palubní sítě a teplota, (v první části se měřila teplota v boxu APRS, v druhé části pak teplota výstupního vzduchu za chladičem). V depu byla TH-D7 v kiss + NTB s AGWPE a data se zobrazovala přímo na NTB včetně logování. Mezi tím se průběžně sledovalo aprs.fi a kontrolovalo se, zda nedochází k nějakým anomáliím.
Pravděpodobně s Liborem a Jirkou připravíme nějaký článek včetně fotek na aprs.cz, až rozmrzneme a zpracujeme zalogovaná data. Tímto bych chtěl ostatní poprosit, jestli zaregistrovali dneska t.j. 20.11.2010 od cca 11:00 do 15:00 nějaké anomálie v chování DIGI, aby to sem napsali. Testy probíhaly pod značkou OK1ALX-8.
Čau,
no všiml jsem si vás tady včera, však jste byli nedaleko. Jedinou anomálii, co jsem zaznamenal, byl OK1ALX-8 se symbolem chodce a rychlostí běhu 176 km/h, což mě přišlo celkem podezřelé 😀 . No teď mi je to jasné, Mitsubishi je holt Mitsubishi 🙂 . Dle zdrojových dat auto vysílalo data každých cca 6 sekund. Je to zajímavý pokus. A evidentně se data přenášela v pohodě, ztrátovost moc nevidím.
jen pro zajimavost, takhle nejak to vypadalo "po akci" na mape 🙂 http://aprs.fi/?call=a%2FOK1ALX-8&dt=1321747200&mt=hybrid&z=16&timerange=3600&_s=sd
par fotek:
Zitra, tj. 3.12.2011 bude probihat dalsi test, tentokrat ostry pri zavode. Zavod se kona v oblasti Karlik-Roblin a na Chuchelskem zavodisti. Program lze najit zde: http://www.prazskyrallysprint.cz
APRS tracker OT2 je namontovan v Mitsubishi Lancer Evo IX. Pojede pod znackou OK1ALX-8. Budeme opet testovat vysokou cetnost vysilani majaku, vysilani zakladnich telemetrickych dat ktere umoznuje OT2 (teplota, napeti baterie, presnost GPS).
"Hlavni" stan budeme mit v Chuchli v servisni zone. Kdo budete mit chut, prijde se podivat, budeme tam s OK1ALF jiz cca od 7:00. Na poslechu na 433.500, popripade OK0BN ci OK0BNH, viz. majak OK1ALX-7.
Vse lze sledovat pomoci tohoto linku: http://aprs.fi/?lat=49.9690&lng=14.2970&mt=hybrid&z=13&timerange=3600&_s=cc&call=Start%20RZ,Cil%20RZ,RZ%203-6,Zona%201,Zona%202,Zona%203,Serv.Zona&others=1
Popripade samotne auto: http://aprs.fi/?call=a%2FOK1ALX-8&mt=hybrid&z=17&timerange=25200&_s=mb
Vysledky testovani
Data z prvniho testovani:
Graf Rychlosti
Graf teploty
Graf napeti
Graf nadmorske vysky
udaje z druheho testovani pri Prazskem RallySprintu:
Celkovy pohled na situaci behem celeho dne
Samotna eRZeta 1 a 2
eRZeta 6 a 7 na Chuchelskem zavodisti
Graf rychlosti
Graf teploty
Graf napeti
Graf nadmorske vysky, jeji vysilani bylo posleze vypnuto