Z dravim dnes se doprogramoval softwae, který umožňuje odesílat zprávy do sítě aprs pomocí protokoli TCP/IP.
zatím ho využívám k odesílání informací z čidla solárního záření kdy z colárního čidla jsou data převedena do digitální formy pomocí AD TCL 594 z něho jsou data čtena pomocí rozhraní RS232 a programu psaném ve visual basic, tento program se zároveň stará o odesílání zpráv pomocí ftp na server a pomocí TCP/IP do systému APRS. Tento software je velice variabylní, lze cokoliv donaprogramovat či jakokoliv měnit zprávy.
výsledek najdete na www.OK9TVR.ic.czúslunce.htm nebo v síti aprs jako OK9TVR a OK9TVR-5.
pokud bude mít někdo zájem tak rád poskytnu zdrojový kod či radu. Software je psaný ve visual basic.NET
Ahoj tomáš OK5TVR
Gratuluji. Tomaši, mohl by ses trochu rozepsat o konstrukci solárního článku. Také jsem na tím uvažoval, pohořel jsem na dvou problémech. Ať jsem vzal jakýkoli při měření byly hodně nelineární tudíž převod na W/m3 dost lhal. Druhý problém byl se směrovostí. Určité výsledky to dávalo, ale muselo to být pořád kolomo na slunce. Toto má tři řešení, použít velikou skleněnou kouli, solární panel dát na polární montáž nebo nechat "nějak" natočené a provést podle času kalibraci a následně matematickou korekci. Jak to máš Ty?
Když tak odpověď dej do sekce WX
Milan
čidlo je sestavené ze 4 žezů solárních článů, nad nimi je umístěna skleněná polokoule, velice se to přibližuje čidlům, které používají poloprofesionální meteoroloické stanice, ostatní korekce jsou provedeny matematicky, kdy kalibrační rovnice měření vypadá takto: y = 0,0006 * e^(6,443 * x). kalibraci jsem prováděl podle dat získaných z výstupů stanic na internetu takže přesnost je v +/- 10W/m2.