Zdravim,
no po demodulacii je to cisty obdlznik. Tak teda zacnem rozmyslat skor o nejakom PLL vysielaci v spolupraci s koderom whereavr.
Dakujem za rady.
Jen tak, pro inspiraci
Tohle je modem, který při správném nastavení slušně funguje, jen jsem ztratil schéma a po dlouhém hledání jsem je našel v "archivu" na CD.
1) generování 1200 a 2200Hz - je generována vyšší frekvence, na výstupu DD2 (CMOS 4046) je několikastupňový binární dělič a odpory dělají něco jako DA převodník, výsledkem je "schodovitý" průběh blížící se sinusovce, protože generovaný signál je vyšší než modulační frekvence 1200 a 2200 Hz, není takový problém s potlačením vyšších frekvencí a tím i "vyhlazením" sinusovky.
2) příjem - 2 filtry, jeden pro 1200 a druhý pro 2200Hz zlepšují odolnost proti rušení, šumu,...
3) obvod PTT má časové omezení zaklíčování - dost dobré pro použití v "neobsluhované stanici", kde by trvalé zaklíčování mohlo bořit provoz větší části sítě
Jen pro zajimavost, to o cem Milan MX mluvil je k videni zde: http://aprs.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=127:nanotrak&catid=44:tracker
Pouzity HW: OT+ SMT, GPS modul Leadtek LR9552, vysilac Radiometrix HX1 300mW 🙂
Dovolím si také přispět svou trochou do mlýna : co se týká technologií použitelných na balónovou sondu, doporučuji ke studiu tyto stránky : http://ukhas.org.uk/ , případně i zde : http://www.cs.wright.edu/balloon/index.php/Main_Page .
Jinak přeji hodně úspěchů a poprosil bych případně i o nějaké info o průběhu projektu, protože již delší dobu uvažuji o něčem podobném.
Jirka OK2XDU